Chwasty na drogach dojazdowych

Chwasty na drogach dojazdowych

Kto ma ogród lub działkę, ten wie jak uciążliwe mogą być chwasty. Wyrastają w miejscach, w których najmniej byśmy się ich spodziewali, a jeśli nie będziemy ich usuwać, w krótkim czasie są w stanie opanować całą powierzchnię ogrodu lub działki. Co więcej, są bardzo trudne do zwalczania – szybko się rozsiewają, mają silny system korzeniowy oraz charakteryzują się dużym stopniem odporności na mróz i inne warunki atmosferyczne. To sprawia, że nawet sroga zima nie jest w stanie zahamować ich rozwoju.

Dosyć problematyczne jest również występowanie chwastów na drogach dojazdowych. Często się zdarza, że drogi dojazdowe graniczą z nieużytkami, zaroślami czy niepielęgnowanymi rowami. To powoduje, że chwasty z sąsiedztwa bardzo szybko przenoszą się również na drogę. Nie ma tutaj znaczenia, czy droga jest żwirowa czy może wyłożona kostką.

Chwasty są w stanie przetrwać nawet w najgorszych warunkach glebowych. Mechaniczne usuwanie, czyli wyrywanie chwastów bardzo rzadko przynosi efekty bądź są one krótkotrwałe, bo po kilkunastu dniach droga dojazdowa ponownie wymaga pielenia. Jak w takim razie radzić sobie z chwastami na drogach dojazdowych? Warto wiedzieć, że na rynku są dostępne specjalne preparaty do likwidowania chwastów wyrastających na drogach dojazdowych. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że są to bardzo silne środki o działaniu totalnym, czyli wpływa na zarówno części nadziemne chwastu, jak i podziemne. Ze względu, na to że tego typu preparaty są bardzo silne stosuje się je raz na 2-3 lata.

https://www.ziemovit.pl/poradnik